• Zachowaj Trzeźwy Umysł

• 03.03.2024 16:51
      • Ogólnopolska kampania
      • "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
        Ogólnopolska kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł, podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Przez cały rok szkolny 2023/2024 w klasie 5c prowadzone są na godzinie wychowawczej, lekcje z wykorzystaniem kart pracy o: tolerancji, samoakceptacji, depresji, wolontariacie, alkoholu, papierosach, cyberprzemocy, energetykach, konfliktach rówieśniczych. Realizując zajęcia, dzieci dowiadują się  jak ważny jest zdrowy styl życia oraz aktywność prospołeczna jako alternatywa wobec wielu ryzykownych zachowań, szczególnie picia alkoholu, cyberprzemocy zażywania narkotyków, energetyków oraz stosowania przemocy. W ramach aktywnego spędzania wolnego czasu, akcja zachęciła łącznie 67 dzieci do udziału w 3 Ogólnopolskich konkursach plastycznych : „Rosnę zdrowo”, „Nie czas na nudę”, „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”.
        Wśród nich przez 3 lata  - 17 było laureatami konkursu.
        Pani Marta Andrzejewska trzykrotnie została nagrodzona za jakość swojej pracy oraz zaangażowanie na uroczystej gali poprowadzonej przez Panią Krystynę Danilecką- Wojewódzką, Prezydent Miasta Słupsk oraz Pana Piotra Adamskiego, Prezesa Fundacji