• Innowacje pedagogiczne w roku szkolnym 2023/2024

    • Innowacje 1-3

      1. „Szkoła na nowe” - koordynator Mariola Dudek
      2. „Dobranocki z dawnych lat czyli Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor nam poprawią” - Urszula Dymek, Joanna Hendrych-Muzyka
      3. „Kulturalna szkoła” - Marta Pastucha
      4. „Magic lapbooks” - Agnieszka Cytlau
      5. „ ” - Andżelika Jończyk (3 innowacje)

      Innowacje 4-8

      1. „Eksperymentownia” - Hanna Ławska
      2. „Komunikacja Pozawerbalna jako dodatkowy sposób komunikacji na zajęciach z języka angielskiego” - Sergiusz Matuszczyk
      3. „Wychowanie przez działanie” - Agnieszka Kamińska, Agata Faryniarz, Magdalena Pawłowska
      4. „Roboty i spółka” - Tomasz Dziermański
      5. ,,Arterapia jako skuteczna forma pomocy uczniom o specyficznych potrzebach edukacyjnych” - Edyta Grabusińska
      6. „Młody artysta” - Marta Andrzejewska
      7. „Słupsk – zaczarowani sztuką” - Marta Andrzejewska
      8. „Jak ja piszę, tak mnie widzą...” - Jolanta Tomaszewska
      9. „Twórcze zabawy z językiem polskim” - J.Tomaszewska, M.Hordejuk, A.Stepnowska

       

    • MIŚ USZATEK UCZY DOBREGO ZACHOWANIA
      • MIŚ USZATEK UCZY DOBREGO ZACHOWANIA

      • 19.02.2024 16:22
      • 14 grudnia dzieci w świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor wam poprawią!"Celem dzisiejszych zajęć realizowanych w ramach innowacji było rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą,
      • wdrażanie się do kilku zadaniowych wypowiedzi na podany temat, wdrażanie do uważnego słuchania i nieprzeszkadzania innym, wspólne recytowanie wiersza, rozwijanie twórczej ekspresji ruchowej, rozwijanie pomysłowości i twórczości, rozwijanie umiejętności i nawyków oraz promowanie prawidłowych zachowań, a także przypomnienie zasad dobrego wychowania, rozwijanie umiejętności ruchowych w połączeniu ze słowem, kształtowanie logicznego myślenia poprzez zagadki, wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci poprzez zabawę plastyczną. Tego dnia dzieci miały możliwość poznania postaci pluszowego misia, bohatera opowiadań pisarza Czesława Janczarskiego z ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego. Podczas zajęć została omówiona geneza pojawienia się Uszatka pierwszy raz na ekranie. Uczniowie poznali dziś tytułową piosenkę z bajki animowanej "Miś Uszatek". Mieli możliwość obejrzenia jednego z odcinków animacji. Wysłuchali opowiadania o samotnym pluszowym misiu. Wzięli udział w pogadance i burzy mózgów, a także w zabawie ruchowej, podczas której naśladowali misie. Kolejnym zadaniem było przedstawienie i porównanie różnych bajkowych misiów. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną: ułożyły pluszowego misia z puzzli oraz dokończyły portret Misia Uszatka. Podczas zajęć towarzyszyli uczniom pluszowi przyjaciele: Miś Uszatek i Kubuś Puchatek.
                    ▪ 

        DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT - MÓJ PRZYJACIEL MIŚ ORAZ W ŚWIECIE PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA
        04.01.2024
              W każdy czwartek w świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia realizowane w ramach innowacji pedagogicznej "Dobranocki z dawnych lat" czyli Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor nam poprawią.
            • Ostatnie zajęcia obfitowały w różnorodne aktywności skupiające się w obrębie dwóch bajek animowanych: "Misia Uszatka" oraz "Dziwnych przygód Koziołka Matołka". 
              Podczas zrealizowanych zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznać się z literaturą dziecięcą, wziąć udział w zabawach ruchowych rozwijających ekspresję, wspólnie czytać opowiadania z wybranymi bohaterami oraz recytować wiersze, a także wykonać prace plastyczne rożnymi technikami.
              Podczas zajęć z Uszatkiem dzieci rozwiązywały zagadki, grały w "Misiowe memory", oraz układały "Misiowe puzzle". Wykonywały pracę plastyczną przy pomocy papierowych talerzyków. Na zakończenie obejrzały dwa epizody bajki animowanej pt. "Miś Uszatek - choinka" oraz "Miś Uszatek - okrycie na zimę".
              W trakcie zajęć z Koziołkiem Matołkiem dzieci miały możliwość wysłuchać opowiadania i wiersza dotyczących głównego bohatera, wzięły udział w zabawach logopedycznych, pogadance i burzy mózgów. Uczniowie obejrzeli odcinek "Dziwnych przygód Koziołka Matołka" pt. "Gdyby kózka nie skakała...". Na koniec wszyscy wykonali prace plastyczne: portret Koziołka oraz jego charakterystyczny ubiór.

        DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT - PORWANIE BALTAZARA GĄBKI ORAZ WĘDRÓWKI PYZY
            • 19.01.2024 12:06
            • 
              Jak co tydzień, w czwartki, w świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia realizowane w ramach innowacji pedagogicznej.
            • Na ostatnich zajęciach uczniowie mieli możliwość zapoznania się z genezą "Cyklu o Baltazarze Gąbce" - serii czterech książek Stanisława Pagaczewskiego wydawanych w latach 1966-1982, na podstawie których zrealizowano dwa seriale animowane w tym okresie pt. "Porwanie Baltazara Gąbki". Uczniowie mieli możliwość obejrzenia jednego z przykładowych odcinków bajki animowanej. Zadaniem dzieci było stworzenie papierowej makiety z wybranymi postaciami z animacji, które pomalowane zostały za pomocą farb akwarelowych.
              Kolejne zajęcia dotyczyły bajki animowanej pt. "Wędrówki Pyzy" opowiadającej historię małej Pyzy, ulepionej przez wiejską gospodynię, która za nic w świecie nie chciała dać się zjeść. Korzystając z nadarzającej się okazji uciekła z drewnianej łyżki, chowając się za komodą. Zaraz potem wyruszyła w wielki i szeroki świat. Serial oparty został na podstawie książek Hanny Januszewskiej. Uczniowie mieli możliwość poznania wybranego odcinka animacji. Zadaniem, dzieci było stworzenie wizerunku Pyzy za pomocą wydrukowanych szablonów, prezentujących tradycyjny strój Łowicki. Następnie stworzyły swoje Pyzy za pomocą masy solnej. Na przyszłych zajęciach zadaniem dzieci będzie pomalowanie ulepionej Pyzy wraz ze stworzeniem jej charakterystycznego stroju.

        DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT - PRZYGODY KOTA FILEMONA
        16.02.2024
              25 stycznia oraz 15 lutego odbyły się w świetlicy szkolnej zajęcia realizowane w ramach innowacji pedagogicznej.
            • Na zrealizowanych zajęciach dzieci miały możliwość poznania bajki animowanej pt. "Przygody kota Filemona" opowiadającej o dwóch kotach Filemonie - białym rezolutnym kociaku oraz Bonifacym - czarnym, starszym i rozleniwionym, którzy mieszkają w wiejskim domku. Kotom towarzyszą dziadek i babcia, stado kurek, przebiegły lis i masa innych zwierzaków. Serial animowany emitowany był w latach 1977-1918 i wyprodukowany został w studiu SE-MA-FOR. 
              Dzieci obejrzały wybrane odcinki bajki animowanej, na podstawie której wykonały prace plastyczne - pastelowego Bonifacego, Filemona z futrem z waty, układankę oraz kota z rolek i papieru kolorowego.
              Na zajęciach dzieci wzięły również udzał w zabawach logopedycznych i ruchowych, podczas których naśladowały koty. Uczniowie poznali także wiersz pt "Filemon i Bonifacy", który przybliżył im charakter i wygląd poznanych postaci.

      • Wróć do listy artykułów