• Innowacje pedagogiczne w roku szkolnym 2023/2024

• Innowacje 1-3

1. „Szkoła na nowe” - koordynator Mariola Dudek
      2. „Dobranocki z dawnych lat czyli Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor nam poprawią” - Urszula Dymek, Joanna Hendrych-Muzyka
      3. „Kulturalna szkoła” - Marta Pastucha
      4. „Magic lapbooks” - Agnieszka Cytlau
      5. „ ” - Andżelika Jończyk (3 innowacje)

Innowacje 4-8

1. „Eksperymentownia” - Hanna Ławska
      2. „Komunikacja Pozawerbalna jako dodatkowy sposób komunikacji na zajęciach z języka angielskiego” - Sergiusz Matuszczyk
      3. „Wychowanie przez działanie” - Agnieszka Kamińska, Agata Faryniarz, Magdalena Pawłowska
      4. „Roboty i spółka” - Tomasz Dziermański
      5. ,,Arterapia jako skuteczna forma pomocy uczniom o specyficznych potrzebach edukacyjnych” - Edyta Grabusińska
      6. „Młody artysta” - Marta Andrzejewska
      7. „Słupsk – zaczarowani sztuką” - Marta Andrzejewska
      8. „Jak ja piszę, tak mnie widzą...” - Jolanta Tomaszewska
      9. „Twórcze zabawy z językiem polskim” - J.Tomaszewska, M.Hordejuk, A.Stepnowska

• Słupsk - Zaczarowani sztuką

• 03.03.2024 16:50
      • 1.Autor innowacji:  Marta Andrzejewska - nauczyciel plastyki
        2.Nauczyciele realizujący innowację:  Marta Andrzejewska
        3.Czas realizacji: 13 września 2023 r. -  24 czerwca 2027 r.
        4.Adresat innowacji: uczniowie obecnych klas siódmych
        Proponowana przeze mnie innowacja Słupsk - zaczarowani sztuką, ma na celu stworzenie możliwości rozwijania aktywności twórczej w działalności plastycznej poprzez rozwiązywanie zadań plastycznych.
      • Poprzez zadania plastyczne uczeń będzie dochodził do własnych pomysłów, projektów, sposobów realizacji wytworów plastycznych.Zadania te mają uczynić pracę ucznia żywą, kształtować jego osobowość, zmuszać do nieprzerwanej pracy nad sobą, pobudzać do poszukiwań, ożywiać dyspozycję do tworzenia, czyli reasumując kształtować twórczą postawę ucznia, pobudzać i rozwijać jego aktywność twórczą i przygotować go do świadomego odbierania dzieł sztuki plastycznej. Ponadto chciałabym zachęcić rodziców do aktywnego udziału w życiu szkoły, oraz umożliwienie współpracy z nauczycielami w zakresie wspomagania rozwoju ich dzieci.  Włączenie dzieci i ich rodziców w życie, tradycje i zwyczaje szkoły buduje pozytywne relacje między szkołą a rodziną. Odbiorcami innowacji są  uczniowie obecnych klas VII. Podstawowym założeniem innowacji jest jej powszechna dostępność. Uczniowie  mogą uczestniczyć we wszystkich imprezach i konkursach przez cały rok szkolny lub tylko wybranych przez siebie.
        Realizacja innowacji odbywać się będzie w ramach zajęć dydaktycznych.