• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Prezenty św. Mikołaja

• 10.12.2021 08:20
          • heart Mikołajki to zwyczaj, który świętujemy 6 grudnia. Zwyczajowo tego dnia otrzymujemy od Mikołaja prezenty. Święto obchodzi się na cześć św. Mikołaja z Miry, katolickiego biskupa i świętego, którego wizerunek w innych religiach, regionach i kulturach przybiera też miano Dziadka Mroza i Gwiazdora.

• Z okazji Mikołaja wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali "Wyprawki czytelnicze". W skład wyprawki wchodzą:"Pierwsze abecadło" - antologia najlepszych polskich autorów dziecięcych, "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców, jak wspierać dziecko w nauce czytania. i "Kreatywny alfabet" - plakat z literami do wycinania.
            Za sprawą książki, pierwszoklasiści odbędą niezwykłą przygodę jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do enlightened"Albumu fotograficznego" ,