• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• 03.10.2022 08:35
          • W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Reading for Global Peace and Harmony”, które zostało skrócone do „Czytanie dla pokoju”.
          • Głównym celem obchodów tegorocznego święta bibliotek jest popularyzacja literatury pokazującej grozę i tragizm wojny oraz jej skutki w wymiarze materialnym i społecznym. Literatura odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu postaw tolerancji, lepszego rozumienia procesów społecznych, doceniania wagi rozwiązywania konfliktów w duchu dialogu, a także wartości harmonijnego rozwoju w perspektywie lokalnej i globalnej. Ważne jest wykorzystanie literatury do kształtowania empatii dla ofiar działań wojennych.

.

Źródło: Biblioteka w Szkole