• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Ogólnopolski dzień Głośnego Czytania z Teatrem Kamishibai

• 30.09.2022 09:56
          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.
          • Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Z tej okazji w naszej bibliotece odbyły się spotkania z najmłodszymi czytelnikami szkoły. Dzieci zobaczyły jak wygląda praca w bibliotece, opowiadały  o swoich ulubionych książkach. Z prezentacji multimedialnej poznały historię  Teatru Kamishibai. Na zakończednie spotkania w wielkim skupieniu wysłuchały ilustrowanych baśni "Brzydkie kaczątko" lub "Wilk i siedem koźlątek" czytanych matodą kamishibai.