• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Gustaw Morcinek - patron naszej szkoły

• 29.03.2022 10:59
          • heart Chciałem pisać dla całej Polski o Śląsku. Chodziło mi o to, by Śląsk przybliżyć do Polski, a Polskę do Śląska.
                                                                                                                 Gustaw Morcinek
          • Dnia 5 marca 1983 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora szkoły Tadeusza Michałowskiego oraz dzięki opiece i pomocy kopani "Polska" naszej szkole nadano imię Gustawa Morcinka.

Z tej okazji w naszej bibliotece odbyły się spotkania poświęcone Gustawowi Morcinkowi. Uczniowie mięli okazję poznać życie i twórczość pisarza, obejrzeć baśń "Jak górnik Bulandra diabła oszukał" lub  "Zuzanka i utopce" oraz wystwę książek Morcinka. Spotkania zostałe zorganizowane przy współudziale p.Anny Babicz i p. Elżbiety Szwugier, a wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich.

Zapraszamy do galerii..........no