• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• 16.09.2024 07:48
          • 15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki
          • Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Rynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem "The Dot". Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Książka została przetłumacozna na ponad 20 języków i wydana alfabetem Braill'a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Od 2008 roku "Międzynarodowy Dzień Kropki" został uznany świętem obchodzonym w 108 krajach. Ma zachęcać dzieci do  przeczytania książeczki lub obejrzenia filmu o małej Vashti.

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie klas młodszych obejrzeli film o małej Vashti i wykorzystując swoją wyobraźnię stworzyli prace, których głównym elementem była KROPKA.