• Godziny pracy biblioteki

        • poniedziałek - piątek

          8.00 - 14.00

           

           

          Bibliotekarze:

          mgr Sylwia Modzelewska

          dr Łukasz Bilski

           

      • Tydzień Bibliotek
        • Tydzień Bibliotek

        • 13.05.2024 08:21
        • Hasło 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek  - "Biblioteka - miejsce na czasie"
        • Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

          Historia Programu nierozerwalnie związana jest z obecnością Polski w Unii Europejskiej. 1 maja 2004 r. doszło do największego rozszerzenia w historii UE – do wspólnoty wstąpiło 10 krajów, w tym Polska. Tydzień później pod hasłem bezpośrednio nawiązującym do akcesji – „Biblioteki w Europie były zawsze” odbył się I Tydzień Bibliotek.

          W pierwszych latach było to święto ruchome, ale zawsze odbywające się w tygodniu, w którym przypadał 8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od kilku lat termin Programu jest stały – Tydzień Bibliotek jest realizowany od 8 do 15 maja.

          21. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywa się w 2024 roku pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasieAutorką hasła „Biblioteka – miejsce na czasiejest Katarzyna Pawluk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Według autorki biblioteka, to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To centralne miejsce doświadczeń kulturalnych. “Biblioteka – miejsce na czasie” nie ogranicza się do tradycyjnych książek – promuje różnorodność czytania, włączając w to: audiobooki, e-booki, gry edukacyjne, podcasty, platformy edukacyjne online oraz inne niestandardowe formy.

          Z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek zaprosiliśmy Was do wzięcia udziału w akcji "Pokaż nam swoją biblioteczkę". Zadanie polegało na sfotografowaniu swojej domowej biblioteczki.  Klasę 3 b zaprosiliśmy na multimedialne spotkanie z Panem Poetą. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli film, na którym autor razem ze swoimi pacynkami, przedstawił swoje bajki. Następnie dzieci obejrzały przedstawienie opracowane na podstawie bajki "Paw, co ogon ma w przyjaźni".  Klasy drugie poznają słupskie baśnie i legendy Jolanty Nitkowskiej - Węglarz. Przejdą szlakiem słupskich murali, wysłuchają baśni "Dziewczyna z muralu" autoki.

          Źródło: O programie – Tydzień Bibliotek (sbp.pl)

           

        • Wróć do listy artykułów