• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Gustaw Morcinek - patron naszej szkoły - klasy pierwsze

• 21.03.2024 09:25
          • Dnia 5 marca 1983 roku nasza szkoła otrzymała imię Gustawa Morcinka - górnika, nauczyciela, pisarza.
          • W rocznicę nadania naszej szkole imienia Gustawa Morcinka, bibliotekę odwiedzili uczniowie klas pierwszych. Z wielkim  zainteresowaniem obejrzeli wystawę oraz prezentację multimedianą obrazującą życie i twórczość pisarza. Uczniowie klasy VIII b zabrali uczniów w świat baśni Morcinka (dawny Śląsk Cieszyński), magicznej krainy, w której żyją i królują utopce. Z podziałem na role, pięknie przedstawili baśń "Zuzanka i utopce". Następnie uczniowie obejrzeli bajkę animowaną, wkleili portret pisarza do zeszytu oraz wykonali barwne ilustracje. Prace wykonane przez pierwszoklasistów możemy podziwiać na zorganizowanej wystawie.

Nad całością spotkania czuwała p.Irena Świtek - koordynator projektu.