• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Dzień Humanisty w bibliotece

• 28.02.2024 10:28
          • Dnia 27 lutego w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Humanisty, wydarzenie kulturalne odnoszące się do wiedzy, kreatywności, umiejętności zespołowego działania uczniów. Uczniowie szukali inspiracji w twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.
          • Biblioteka czynnie włączyła się do obchodów i w dniach 20-23 lutego przeprowadziła szereg spotkań pod hasłem "W czarodziejskim świecie wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy".

Podczas spotkań, uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą życia i twórczości Jana Brzechwy. Następnie bawili się materiałami interaktywnymi - szukali tytułów jego wierszy rozwiązując  krzyżówkę, anagram, quizz, grając w koło fortuny.  Utrwalając wiedzę o twórczości Juliana Tuwima odgadywali tytuły jego wierszy na podstawie ilustracji, przeczytanego fragmentu, bawili się w skojarzenia - odgadywali  tytuły wierszy na podstawie wylosowanego z worka przedmiotu.

Wszyscy bawili się wspaniale! Zapraszamy do naszej galerii no