• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Z książką w torbie

• 28.02.2024 10:49
          • Projekt społeczny "Z książką w torbie 2" jest realizowany w ramach 10. edycji Olimpiady "Zwolnieni z teorii" przez uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.
          • W ramach czytelnictwa wśród dzieci z klas młodszych, przekazania że w dzisiejszych czasach można zakochać się w książkach i czerpać z tego radość oraz zdobywać wiedzę nawiązaliśmy współpracę z II LO w Słupsku i wzięliśmy udział w projekcie społecznym "Z książką w torbie".

W ramach projektu uczennice z II LO przeprowadziły zajęcia warsztatowe w klasach 1 a, 1 c, 2 c, 2 d, 3 b, 3 d oraz w oddziale przedszkolnym. Uświadomiły małym czytelnikom, że książka to nie tylko zapisane kartki. To skarbnica wiedzy, możliwość wkroczenia do świata wyobraźni.

W trakcie zajęć uczniowie byli zaangażowani w różne zadania: układanie puzzli, szukanie ukrytych elementów na obrazkach, kalambury, rozwiązywanie krzyżówek, tworzenie personalizowanych zakładek do książek, wypełnianie ankiet w Formsie, rozwiązywanie rebusów, tworzenie tablicy rekomendacji książek.

Wszyscy uczniowie z wielką ochotą wykonywali zadania projektowe. Z pomocą starszych koleżanek, w radosnej i twórczej atmosferze sprostali wszystkim poleceniom.

Każde spotkanie było podsumowane przez osoby prowadzące, zwieńczone wspólną fotografią i słodkim upominkiem dla uczniów.

Zapraszamy do fotogalerii enlightened