• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Czytamy z Mikołajem

• 08.12.2023 08:37
          • Nieoceniona jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką. Młody słuchacz i czytelnik rozwija swoją wrażliwość, rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę. Czytanie daje wiele satysfakcji.
          • Dnia 6 grudnia nasza biblioteka rozpoczęła kolejną akcję promującą czytelnictwo pt. "Czytamy z Mikołajem". Pierwszymi gośćmi była klasa 1 c. Dzieci z uwagą wysłuchały baśni H.Ch. Andersena "Dziewczynka z zapałkami" czytanej matodą teatrzyku kamishibai.

W kolejnych dniach, podczas kolejnych spotkań czytać będziemy bajki związne  ze Świętami  Bożego  Narodzenia - " Prezenty św. Mikoaja" i " Wigilijna opowieść"

Na zakończenie spotkań wszystkie dzieci otrzymają "Wyprawki Czytelnicze" wydane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.  Kampania  zachęca do częstego sięgania po książki i regularne czytanie, samodzielne, jak i z udziałem najbiższych - rodziców, dziadków, rówiesników, opiekunów i nauczycieli.