• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

• 09.10.2023 09:34
          • "Biblioteka szkolna - moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia".
          • Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku,pozycji w oczach uczniów i rodziców, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności.

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji nasza biblioteka  zorganizuje szereg akcji promujących czytelnictwo i działalność biblioteki: