• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023

• 06.10.2023 11:01
          • Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka!
          • W 2023 roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły na 29 września (piątek). Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu " świąt nietypowych", które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas pierwszych. W wielkim skupieniu  wysłuchały ilustrowanej baśni "Jaś i Małgosia"  braci Grimm, czytanej metodą teatrzyku kamishibai. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały w prezencie, pięknie ilustrowane bajeczki z serii "Złota kolekcja bajek".