• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Dziewczyna z muralu

• 29.05.2023 08:52
          • Maj - to miesiąc w którym zgodnie z tradycją naszej szkoły obchodzimy Dni Słupska
          • W ramach obchodów Dni Słupska, uczniowie klas drugich odwiedzili naszą bibliotekę. Podczas spotkania uczniowie poznali zbiór opowiadań dla dzieci "Dziewczyna z Muralu" zakotwiczonych w słupskiej, pomorskiej przestrzeni i tożsamości. Poznali genezę powstania książki, słupskie murale oraz wysłuchali fragmentu tytułowego opowiadania. Bardzo spodobały się im przygody Rudej, Kota Kotowskiego, Magazyniera Historyjek i ...

"Dziewczyna z muralu" to jedna z książek  słupskiej pisarki, dziennikarki, publicystki, autorki   książek popularyzujących historię Pomorza  oraz baśni - Jolanty Nitkowskiej - Węglarz.