• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Tydzień Bibliotek

• 17.05.2023 08:00
          • Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!
          • Z okazji Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece odbyły się spotkania mające na celu podkreślenie roli czytania i zwiększenie zainteresowania książką młodych czytelników. Uczniowie poznali historię święta, tegoroczny plakat i hasło.

Uczniowie klasy 1 d poznali  historię powstania książki "Plastusiowy pamiętnik", w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książki. Bazując na utworze i opisie Plastusia, wykonały barwne ilustracje.

Klasa 2 d poznała piękne baśnie Charlsa Perraulta. Bajki, które powstały blisko trzysta lat temu. Poznały dowcipne pióro autora, które z takim wdziękiem i prostotą unieśmiertelniło Kopciuszka, Śpiącą Królewnę, Czerwonego Kapturka, Wika, Babcię i Dobre Wróżki.

Uczniowie wszystkich klas drugich,  poznali zbiór opowiadań dla dzieci "Dziewczyna z Muralu" zakotwiczonych w słupskiej, pomorskiej przestrzeni i tożsamości. Poznali genezę powstania książki, słupskie murale oraz wysłuchali fragmentu tytułowego opowiadania. Bardzo spodobały się im przygody Rudej, Kota Kotowskiego, Magazyniera Historyjek i ...