• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Czytamy z Mikołajem

• 14.12.2021 18:53
          • smiley "Czytanie książek to najpiękniejsza  zabawa,  jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

• Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Czytanie na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć, wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce moralnych zachowań oraz wzmacnia poczucie własnej wartości.

Akcja "Czytamy z Mikołajem"prowadzona jest w naszej bibliotece już od wielu lat. W bieżącym roku, w pięknie przystrojonej bibliotece, uczniowie wysłuchali bajek: "Prezenty św. Mikołaja", "Wigilijna opowieść" i  "Dziewczynka z zapałkami" wg. H.Ch.Andersena czytanych metodą kamishibai. Wspólne oglądanie pięknych, kolorowych ilustracji i rozmowy na temat bajek sprawiły uczniom  ogromną radość.

Zapaszamy wszystkich do dalszego wspólnego czytania dzieciom!