• Nietypowa lekcja przyrody w klasie 3b

• 21.03.2024 22:29
      •    Niezwykle atrakcyjne zajęcia na temat dzikiej przyrody przeprowadził 22 lutego w klasie 3b pan Dariusz Turbacz – pasjonat i fotograf dziko żyjących zwierząt.
      • Lekcja z udziałem nietypowego gościa wzbudziła wśród dzieci bardzo duże zainteresowanie, a to za sprawą m.in. profesjonalnego sprzętu, który ze sobą przyniósł. Podczas spotkania, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, że fotografia przyrodnicza, a w szczególności fotografia dziko żyjących ptaków, jest niewątpliwie jedną z najbardziej wymagających, czasochłonnych i wyspecjalizowanych praktyk fotograficznych. Dzieci obejrzały sprzęt fotograficzny oraz dodatkowe wyposażenie fotografa, m.in. ubiór i siatki maskujące. Zobaczyły również zdjęcia przedstawiające zwierzęta żyjące na terenach okolic Słupska. Ponadto mogły dowiedzieć się o wielu niesamowitych faktach i ciekawostkach z życia tych zwierząt. Pan Dariusz na zakończenie spotkania wręczył dzieciom własne fotografie.

Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody, która wzbudziła w uczniach pasję do obserwacji mieszkańców naszego lasu.

Maria Typiak, Anna Świętochowska

Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii.