• Szkolne Koło Caritas - wyjście na Stary Cmentarz

• 30.11.2023 18:31
      •     W sobotę 18 listopada w godzinach porannych, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas: Dorian Kozłowski z klasy 1c, Marcel Weland z klasy 4a i Wojtek Żak z klasy 4d, wzięli udział w akcji sprzątania opuszczonych i zaniedbanych grobów na Starym Cmentarzu w Słupsku.
      • Naszą akcję rozpoczęliśmy od zbiórki przy Pomniku Jana Kilińskiego, następnie udaliśmy się pod Pomnik Powstańców Warszawskich. W tych miejscach zapaliliśmy znicze i pomodliliśmy się za wszystkich, którzy oddali życie za niepodległość i wolność naszej Ojczyzny.

Następnie udaliśmy się na Stary Cmentarz w Słupsku, gdzie staraliśmy się uprzątnąć jak największą ilość zaniedbanych i opuszczonych grobów. Nasi dzielni wolontariusze przynieśli ze sobą worki, zmiotki i znicze. Wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy zgrabianiu liści, wyrywaniu trawy i chwastów. Radością napawa fakt, że potraktowali sobotni wolny czas na sprzątanie cmentarza jako lekcję szacunku i pamięci. Akcja zakończyła się zapaleniem zniczy na uporządkowanych grobach oraz modlitwą za zmarłych.

Maria Dymek