•  MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI SERDECZNIE WITA I ZAPRASZA

Edyta Grabusińska

• 09.05.2024 17:25
      •

Łącząc się z kołem przyrodniczym zaproponowaliśmy różne ciekawe zadania, zabawy i quizy z okazji obchodów tego dnia w naszej szkole.

Kochany czytelniku zapoznaj się z paromami z nich. Może i Tobie się spodobają:

1. Film edukacyjny - Dzień Ziemi - jak dbać o naszą planetę? (youtube.com)

2. Organizacja wycieczek do lasu:

- spacer po lesie

- rozmowa na temat zagrożeń dla naszej Planety – prezentacja multimedialna

- klasowy plakat Ziemia – Moja Planeta (poniżej jeden z plakatów, które wykonały pierwszaki)

3. Prezentacja multimedialna z zadaniami - DZIEŃ ZIEMI - PREZENTACJA (genial.ly)

4. Domino-Ekologia.pdf

5. Ekologia-Karty-pracy-DrukatekPL.pdf

6. Memory-Ekologia-DrukatekPL.pdf

7. Segrecja-Smieci-DrukatekPL.pdf

Dbanie o środowisko jest dziecinnie proste.. Przede wszystkim należy zacząć od siebie...

Jest wiele sposobów na to, aby pomóc naszej planecie.

1. Wybierając się na zakupy zabieraj ze sobą ekologiczne torby wielokrotnego użytku lub swój plecak. Foliowe reklamówki rozkładają się kilkaset lat.

2.Oszczędzaj energię, odłączaj urządzenia, z których nie korzystasz. Nie zostawiaj ładowarki do telefonu w kontakcie, wyłączaj światło w pomieszczeniach, w których nie przebywasz.

3.Oszczędzaj wodę, podczas mycia zębów zakręcaj kran i korzystaj z kubeczka, zamiast długiej kąpieli w pełnej po brzegi wannie wybieraj prysznic.

4.Oszczędzaj papier, rób notatki po obu stronach kartki, nie drukuj "tysiąca" kolorowanek, z których ostatecznie pewnie wybierzesz tylko kilka. Pamiętaj, że drzewa, z których powstaje papier produkują tlen oraz pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla, czyli poniekąd czyszczą za nas atmosferę .

5. Segreguj śmieci i wyrzucaj je do odpowiednich kontenerów, a nie do rzek i lasów. Zużyte baterie dostarczaj do punktów, które prowadzą ich zbiórkę, w wielu sklepach i instytucjach znajdziesz specjalne pojemniki na nie.

6. Zamień auto na rower, zamiast przejażdżki wybierz spacer.

7. Dołącz do akcji ratujących nasze środowisko - sadzenie drzew, sprzątanie świata.

8. Nie niszcz roślin, nie zrywaj gatunków będących pod ochroną, nie łam gałęzi drzew.

Dbajmy o naszą planetę i troszczmy się o ziemię!

Mamy ją tylko jedną!

SU 1 - 3.