• Wycieczka do Doliny Jadwigi klasy Ia i Id

• 16.06.2024 22:31
      • W dniu 13 czerwca klasy: 1a oraz 1d wybrały się na wycieczkę  do tradycyjnego gospodarstwa rolnego położonego w pięknej dolinie, otoczonej pagórkami.
      • Gospodarze prowadzą w tym miejscu również agroturystykę.
        Przygotowano dla nas bogaty program edukacyjny. Podczas pobytu w zagrodzie dzieci przygotowały bułeczki do wypieku, odbyły wycieczkę AGROBUSEM po najbliższej okolicy, wysłuchały opowiadań i piosenek kaszubskiej kapeli.
        Gospodyni w ciekawy sposób przybliżyła ciężką pracę rolnika oraz oprowadziła  nas po gospodarstwie. Dzieci z radością uczestniczyły w różnych zabawach po kaszubsku: podawaniu bulew, nawlekaniu i sznurowaniu kaszubskich butów.
        Na wszystkich uczniów czekał także  ciepły poczęstunek-  placki ziemniaczane oraz miętowa herbatka.
        Pełni wrażeń i zadowolenia wróciliśmy do Słupska.

Monika Sokołowska, Anna Włoch, Anna Szczepańska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: