• Słupska Książka Sensoryczna

• 09.04.2024 21:33
      •    Uczennice klasy 1a pod kierunkiem pani Anny Włoch i pani Anny Szczepańskiej uczestniczą w akcji „Słupska Książka Sensoryczna”, której pomysłodawczynią jest pani Marta Andrzejewska.
      • Dziewczynki wspólnie tworzą niesamowitą, ręcznie robioną książeczkę sensoryczną pt. „Psotny niedźwiadek”. Każda strona zrobiona jest z różnych materiałów o wielu strukturach i fakturach. Nasza książka wraz z pozostałymi, które tworzone są także w innych placówkach zostanie przekazana dla dzieci niedowidzących i niewidomych, a jej tytuł będzie przetłumaczony na alfabet Braille’a. Książki dotykowe, oprócz swojej funkcji edukacyjnej, są także źródłem radości i zabawy dla wszystkich dzieci. Jednak dla dzieci niewidomych i słabowidzących oraz z dodatkowymi niepełnosprawnościami, są nieocenionym narzędziem wspierającym naukę czytania, poznawania nowych pojęć i słownictwa.

Książeczki w maju zostaną oficjalnie przekazane do dwóch przedszkoli integracyjnych przy ulicy Kasztanowej i Wiatracznej w Słupsku.

Jesteśmy dumne, że nasze uczennice tak chętnie zaangażowały się w akcję i cieszą się, że mogą zrobić coś dla innych.

Anna Szczepańska, Anna Włoch

Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii: