•  MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI SERDECZNIE WITA I ZAPRASZA

Edyta Grabusińska

• Dzień Dobrych Uczynków

• 20.05.2022 22:06
      • “Oto prawda dotycząca brokatu: kiedy już wydobędziesz go z
         opakowania, nie sposób schować go z powrotem. Tak samo jest z życzliwością. Kiedy już wyleje się z Twojej duszy, nic jej nie powstrzyma. Przenosi się z jednej osoby na drugą: promienna, lśniąca, cudowna”
        (“Cudowny chłopak R.J. Palacio)

•  19 maja to dzień niezwykły, nietypowy, a mianowicie Dzień Dobrych Uczynków. Klasy młodsze uznały to za dobrą okazję, aby przypomnieć wszystkim, dlaczego warto być dobrym i spełniać małe i większe dobre uczynki. Obchody dnia dobrych uczynków rozpoczęły się 15.05 gazetką ścienną, którą ozdobiło drzewo, pozbawione liści. Każdego dnia do 19.05 uczniowie ozdabiali drzewo listkami, na których zapisywali swoje dobre uczynki, które nie tylko przyczyniły się do upiększenia drzewa, ale przede wszystkim udowodniły, że niewiele potrzeba, aby sprawić komuś radość. Wśród dobrych uczynków dominowały pomoc koledze, koleżance, pomoc w sprzątaniu, prawienie komplementów oraz dzielenie się przyborami szkolnymi i posiłkami czy sprzątanie pokoju siostry. Najlepszym sposobem, by uczcić Dzień Dobrych Uczynków jest jednak robienie czegoś pozytywnego nie tylko 19 maja, ale każdego dnia.

Mały Samorząd Uczniowski