• „Nie oceniaj – poznaj. Różnorodność jest Naszą siłą.”

• 07.04.2024 21:06
      •    2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, jego celem jest zwrócenie uwagi na rosnącą potrzebę lepszego zrozumienia i wsparcia osób ze spektrum autyzmu – osób, które żyją wśród nas. Światowy Dzień Autyzmu obchodzony jest od 2008 roku, ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

• Dnia 5 kwietnia klasa Ia uczestniczyła w geście solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm w „Błękitnym Marszu”. Dzieci spod  Słupskiego Ośrodka Kultury „EMCEK” przemaszerowały ulicami: 3 Maja – Leszczyńskiego – Grunwaldzka. Finał marszu odbył się na parkingu Parku Wodnego „Trzy Fale”, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcje. Marsz był doskonałą okazją do kształtowania postawy tolerancji, otwartości i szacunku wobec drugiej osoby. Dzięki takiej inicjatywie można zobaczyć, że dzieci niepełnosprawne, są takie jak inne dzieci, potrafią się bawić, śmiać, cieszyć, śpiewać i kochać życie.

Anna Włoch, Anna Szczepańska

Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii.