• Dzień Drzewa w klasach 0-3

• 03.11.2023 05:15
      • 10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. Święto to zostało zapoczątkowane przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, a prywatnie miłośnika przyrody w 1872 roku. Obecnie Dzień Drzewa to akcja znana na całym świecie, w Polsce obchodzona jest od 2002 roku.
        Obchody Dnia Drzewa mają na celu edukację dla zrównoważonego rozwoju oraz podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych na Ziemi.
        Dzień drzewa, to wspaniała okazja do przekazania uczniom wiedzy dotyczącej niezwykłej roli, jaką odgrywają drzewa w przyrodzie, zapoznania z ich gatunkami oraz nazwami, a także do wielu aktywności plastycznych i nie tylko.
        Najmłodsi uczniowie naszej szkoły: zerówkowicze oraz pierwszoklasiści wykonali ciekawe prace plastyczne, których tematem było jesienne drzewo. Drugoklasiści zdobywali wiedzę na temat wybranych gatunków drzew tworząc zielnik z liści. Natomiast trzecioklasiści wzięli udział w akcji sadzenia drzew na terenie szkoły.
        Wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną: Dlaczego drzewa są tak ważne?
        Była to wspaniała lekcja przyrody.
        Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć oraz prezentacji:
        swiatowy-dzien-drzewa-ox6kfj.ppsx

Monika Sokołowska