• Z wizytą w Sądzie Rejonowym w Słupsku

• 18.12.2023 01:28
      • Szlakiem słupskich Sądów
      • W szczególnym dla naszego kraju dniu – 13.12.2023 r. – uczniowie klasy 6c wędrowali po Słupsku szlakiem słupskich sądów, czytali informacje związane z wydarzeniami sprzed 42 lat, a zwieńczeniem poznawania tej części historii miasta był udział, jako widownia, w procesie sądowym w Sądzie Rejonowym. Na wokandzie był sprawa karna. Uczniowie obserwowali cały proces wraz z odsłuchaniem oskarżonego, świadków i mów prokuratora i obrońcy. Zapadł wyrok. Widownia w ogromnym skupieniu i ciszy przyjmowała każdy z etapów procesu. Po zakończonej rozprawie uczniowie mogli zadawać pytania zarówno prokuratorowi, obrońcy jak i Sądowi. Emocje związane z udziałem w prawdziwym procesie i możliwością rozmowy z prawnikami jeszcze długo wybrzmiewały w rozmowach. To, według uczniów, było wydarzenie ważne pod wieloma względami.