• "Marsz Błękitny" w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

• 06.04.2023 14:41
      •       W ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 32 „Tęczowa Dolina” w Słupsku zorganizowało „Marsz Błękitny”.
      •         W poniedziałek, 3 kwietnia, na zaproszenie społeczności Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 32 “Tęczowa Dolina” wzięliśmy udział w Marszu Błękitnym w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Gest solidarności z osobami autystycznymi został wyrażony kolorem niebieskim. Dzieci trzymały błękitne baloniki, jak również swoim ubiorem podkreśliły hasło „niebiesko dla autyzmu”. Podczas marszu naszą szkołę reprezentowały klasy 2b i 2c wraz z opiekunami. Razem z nami w marszu uczestniczyły dzieci ze Słupskich przedszkoli, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wie-ku, studenci Akademii Pedagogicznej, grupa pracowników Castoramy, jak również prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.  Wspólnie przeszliśmy z siedziby przedszkola przy ul. Kasztanowej na parking Castoramy, gdzie na scenie czekały na dzieci zabawy i animacje. Na parkingu wszyscy utworzyliśmy jedno wielkie błękitne serce. Na zakończenie wypuściliśmy w niebo mnóstwo niebieskich balonów.

Maria Typiak

Więcej zdjęć w zakładce: album fotograficzny.