•  Wycieczka klasy III D do Szkoły Policji
      • Wycieczka klasy III D do Szkoły Policji

• 21.06.2024 12:03
      • Uczniowie klasy III D udali się na wycieczkę do Szkoły Policji w Słupsku.
      • Podczas zwiedzania szkoły zobaczyli m. in. film promocyjny w okazałej sali wykładowej,   poznali techniki ujawniania śladów i wykonali pamiątkową daktyloskopię. Spotkali się również ze słuchaczami  Szkoły i obserwowali techniki zakładania kajdanek w różnych sytuacjach oraz wykorzystywanie tzw. chwytów transportowych służących do obezwładnianie osoby. Podczas zajęć w sali gimnastycznej obserwowali pokazy  sztuk walki  oraz odpieranie ataku i obezwładnienie agresywnej osoby.  Następnie, podczas wizyty w sali pierwszej pomocy, uczniowie przypomnieli sobie o tym, jak należy postępować udzielając komuś pomocy.  Podczas pobytu w Szkole Policji uczniowie zwiedzili także Izbę Tradycji, gdzie  znaczna część zbiorów dokumentuje historię najstarszej w Polsce Szkoły Policji, są to m.in. historyczne zdjęcia, oryginalne mundury oraz sztandary. Duże poruszenie wśród uczniów wywołał również najnowszy radiowóz, do którego uczniowie mogli wejść i włączyć  sygnalizację dźwiękową.
        Dla wszystkich uczniów była to niezwykła wycieczka, podczas której spotkali się z olbrzymią życzliwością zarówno wykładowców jak i słuchaczy.
        Na szczególne podziękowanie zasługuje mama Helenki- Pani Anna Niezabitowska, która pracuje w  Szkole Policji i oprowadzała nas po cały obiekcie.

Mariola Dudek

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: