• Wycieczka klasy IIIa

• 09.06.2024 23:06
      • Zagórzycka Ostoja to urocze miejsce niedaleko od Słupska, które odwiedziła klasa 3a.
      • Tam uczniowie poznali niezwykle zwierzęta. Dwie urocze alpaki; Ivo i Rochi, które głaskaliśmy, tuliliśmy, karmiliśmy marchewkami i wyprowadziliśmy na spacer do lasku. W nagrodę alpaki podziękowały buziakami i portretowym zdjęciem z każdym uczniem... To wszystko pozwoliło uczniom na osobisty kontakt ze zwierzętami, ale wyciszyło emocje - bowiem kontakt z alpakami nazywa się alpakoterapią.
        Poznaliśmy też króliki, które ze smakiem zajadały zerwaną przez nas koniczynę. Czekamy na nas również owieczki walliserskie i kozy walliserskie. Ileż radości i uśmiechu na twarzach dzieci wywołał kontakt z nimi. Jedynie baran walliserski wzbudzał w nas respekt, bowiem miał bardzo duże rogi... Ogromną niespodziankę sprawiło stado danieli, które mogliśmy podziwiać, a nawet karmić z ręki.
        Dopełnieniem była zabawa na łące i piknik w towarzystwie przyjaznego psa Belli.   Dla uczniów był to dzień pełen wrażeń oraz cudownych chwil spędzonych wśród zwierząt

Elżbieta Tyszkiewicz

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: