• Ciekawa lekcja w klasie 1b

• 19.05.2024 19:25
      • Zwierzęta duże i małe to temat, od którego zaczęliśmy rozmawiać o zwierzętach, ich środowisku naturalnym, hodowli aż dotarliśmy do zagadnień związanych z zwierzętami zamieszkującymi różne kontynenty.

• W ramach innowacji Szkoła na nowe czasy podjęliśmy wyzwanie stworzenia makiety zwierząt zamieszkujących Afrykę.

Stanęliśmy przed trudnym zadaniem. Najpierw szukaliśmy wiedzy na ten temat w sieci, obejrzeliśmy film a także wyszukalismy kolorowanek tych zwierząt i wydrukowaliśmy je. Kolejny krok to pomalowanie ich i wzmocnienie kartonem. W tym celu użyliśmy pasteli,kredek, kleju szkolnego oraz kleju na gorąco. Z pomocą pań przytwierdziliśmy całe stado do stworzonej wcześniej z kartonów makiety. Makietę obłożyliśmy bibułą i kolorowym papierem, które były imitacją flory tamtejszego klimatu. Balony zaś służyły jako woda. Ponieważ było to bardzo wymagający wyzwanie postanowiliśmy zrobić sobie zdjęcie z naszą makietą na pamiątkę a efekty naszej pracy można podziwiać na holu szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: