• "Od kuleczki do miseczki i wyjdą kubeczki" - warsztaty plastyczne w klasie IIIb

• 29.04.2024 13:23
      • 26 kwietnia uczniowie klasy 3b wybrali się na zajęcia plastyczne do Pracowni Ceramicznej Słupskiego Ośrodka Kultury "Rękodzielnia".
      • Dzięki zajęciom uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat zastosowania i obróbki gliny. Podczas bezpośredniego kontaktu, z tym plastycznym tworzywem, uczestnicy rozwijali umiejętności manualne, pobudzali wrażliwość, uczyli się wytrwałości i cierpliwości. Ponadto uczniowie zdobyli wiedzę, dzięki której będą mogli, w przyszłości, tworzyć własne formy ceramiczne użytkowe i artystyczne. Zapoznali się również z procesami obróbki ceramiki, zdobieniem i szkliwienie. Warsztaty ceramiczne bardzo podobały się uczniom.

Maria Typiak, Anna Świętochowska

Zapraszamy do obejrzenia galerii: