• DZIEŃ HUMANISTY

• 21.03.2024 20:32
      •    27 lutego 2024r. w naszej szkole miał miejsce Dzień Humanisty klas młodszych, wydarzenie kulturalne, odnoszące się do wiedzy, kreatywności, umiejętności zespołowego współdziałania uczniów. Było to zwieńczenie miesięcznej pracy projektowej uczniów i wychowawców.
      •       Głównym założeniem projektu było rozwijanie zainteresowań poezją poprzez słuchanie różnorodnych wierszy, wspólnych zabaw, śpiewów, tańców oraz wyrażanie preferencji muzycznych i aktorskich uczniów w klasach I- III. Obchodzenie tego święta przyniosło liczne korzyści. Uczniowie  rozwijali swoje  umiejętności recytatorskie, muzyczne zdobywali kreatywność i integrację grupową. Celebrując ten dzień, uczniowie  uczyli się, że poezja i muzyka to coś więcej niż tylko poznanie wierszy i piosenek – to emocje, wyrażanie siebie i radość ze wspólnego muzykowania, recytowania wybitnych utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Podczas realizacji projektu uczniowie tworzyli, słuchali, poznawali i odkrywali tajniki wierszy.
        Wspólny projekt przygotował dzieci do aktywnego uczestniczenia w budowaniu kultury, tej najbliższej szkolnej, ale i pozaszkolnej. Wszystkie klasy wykazały się sumiennością, pomysłowością i zgraniem zespołowym. Były piękne dekoracje, stroje, aranżacje piosenek, ruch sceniczny. Dzień Humanisty dostarczył dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i miłych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii.