• 10.11.2023 17:22
      •        11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości to ważna data w naszej polskiej historii. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia zorganizowano w naszej szkole szereg działań.
      • Pierwszy raz w akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Uroczystość przybliżyła nam nie tylko rys historyczny tego tak ważnego dla nas święta, ale także wzbudziła refleksję na temat niepodległości i wolności, które były i są wartościami dla każdego Polaka. Recytowane przez dzieci klas 1a i 1c wiersze oraz zaśpiewane pieśni patriotyczne przez klasy 1b i 1 d podkreśliły narodowy charakter tego święta. Mogliśmy usłyszeć w nowej aranżacji pieśń ,,Przybyli ułani pod okienko zagranej na bum-bum rurkach przez klasę 1b.
        Natomiast klasy drugie i trzecie wzięły udział w projekcie fotograficznym ,,Moja miejscowość, moje najbliższe tereny - moja mała Ojczyzna.