• Wycieczka klasy 1d

• 04.10.2023 16:10
      •      W dniu 28.09 uczniowie klasy 1d wzięli udział w wycieczce do Swołowa . Dzieci miały okazję poznać życie w wiejskiej zagrodzie z początku XX wieku.
      • Zaprezentowano nam zastosowanie i działanie dawnych sprzętów oraz maszyn wykorzystywanych w codziennych pracach gospodarskich. W stodole wspólnie z  gospodarzem uruchamialiśmy młockarnię, śrutownik i sieczkarnię – poznawaliśmy ich pracę i dowiedzieliśmy się do czego służyły i dlaczego były niezbędne w każdym dawnym gospodarstwie.Dodatkową atrakcją był kontakt ze zwierzętami mieszkającymi w zagrodzie. Gospodyni miała dla nas również zadanie do wykonania - dzieci pomogły w przygotowaniu wiejskiej zupy - kartoflanki. Przygotowano  dla  nas także przepyszne racuchy, które zniknęły z talerza w mgnieniu oka.
         Pogoda dopisała wyjątkowo, więc wszyscy będziemy miło wspominać tę wyprawę.

Monika Sokołowska