• Kodeks zasad w klasie 1b

• 19.09.2023 16:28
      •         Początek Roku Szkolnego to trudny czas dla nas wszystkich. Trudny pod względem poczucia bezpieczeństwa, zmian związanych z adaptacją w nowym miejscu, z nowymi kolegami i koleżankami oraz z nowymi Paniami i zasadami obowiązującymi w danej szkole, klasie. Bardzo ważne dlatego jest aby już na samym początku wprowadzić kodeks zasad, które będzie istotne dla funkcjonowania w zespole klasowym.

• Postanowiliśmy wsłuchać się w głos wszystkich uczniów i wraz z nimi ustalić pewne normy, których wszyscy będziemy przestrzegać. Zrobiliśmy więc Burze Mózgów i każdy pomysł zapisaliśmy na dużym arkuszu papieru. Zielonego. Ponieważ z nadzieją wchodzimy w nowy rok. Uznaliśmy w klasie, że wszyscy chcemy pracować zgodnie z poniższymi zasadami:

1.  Pracujemy w ciszy.
           2.  Kiedy jedna osoba mówi, reszta słucha.
           3.  Pomagamy sobie.
           4. Jesteśmy punktualni.
           5. Zgłaszamy się kiedy chcemy coś powiedzieć.
           6.  Konflikty rozwiązujemy rozmową.
           7.  Zgłaszamy wyjście z sali nauczycielowi.
           8.  Współpracujemy.

Andżelika Jończyk