• Ciekawa lekcja w klasie 1b

• 19.09.2023 15:49
      • Lekcja przyrody połączona z sensoplastyką oraz wdrażanie pozytywnych postaw to super sposób na przekazanie wiedzy, w tym także polonistycznej.

•         Skrzynka niespodzianek bardzo nam w tym pomogła. Zgadnij co jest w środku i nazwij, a nazwę tej rzeczy przegłoskuj i przesylabuj. To było pierwsze zadanie na tej lekcji. Każdy prawidłowy wynik powtarzała cała klasa razem z nauczycielem. Głoskowaliśmy i dzieliliśmy na sylaby dany owoc i warzywo. Dzięki zmysłowi dotyku wzbudziliśmy ciekawość poznawczą uczniów, którzy z chęcią wykonywali to zadanie.
        Praca ze zmysłami przerodziła się w element z udziałem scenek rodzajowych z edukacji społecznej. Uczniowie mieli za zadanie wziąć do ręki owoc bądź warzywo, powąchać jak pachnie, sprawdzić jakie jest w dotyku, powiedzieć jak się czuje (parę osób czuło obrzydzenie) i podać dalej wybraną przez siebie rzecz. Kiedy daję coś komuś  to co mówię? I tu trzeba było zastanowić nad magicznym słowem - proszę. Kiedy coś dostaję od kogoś, mówię - dziękuję... W ten sposób uczniowie zostali wdrażani do pozytywnych postaw w praktyce.

Andżelika Jończyk