• Wakacyjne wspomnienia – lapbooki klasy IIIb

• 17.09.2023 15:27
      • Uczniowie klasy IIIb chcąc zatrzymać na dłużej swoje wakacyjne wspomnienia, na zajęciach technicznych wykonali lapbooki.
      •       Lapbook to w wolnym tłumaczeniu "książka na kolanach". Przypomina edukacyjne portfolio, w środku którego przykleja się papierowe książeczki, kieszenie, harmonijki pozwalające na uporządkowanie informacji. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia. Tematyka lapbooków może być różnorodna. W środku naszej ”książki na kolanach” znalazła się: wakacyjna walizka, zdjęcia w aparacie, okulary, ulubione danie i napój z wakacji, pamiątki oraz kartka pocztowa z pozdrowieniami. Tworzenie lapbooków okazało się dużym wyzwaniem dla uczniów, ale i wielką frajdą.

Maria Typiak