• Kubuś Puchatek I Prawa Dziecka Międzyszkolna

• 22.06.2023 16:07
      • Kubuś Puchatek I Prawa Dziecka Międzyszkolna Zabawa Integracyjna
        Zadaniem szkoły jest prowadzenie zadań wspierających proces kształcenia, edukacji kulturalnej i wychowania uczniów. Wychodząc naprzeciw tym zadaniom już od 14 lat Dyrektor Danuta Wyrwas, wicedyrektorzy Sylwia Modzelewska i Ewa Koźlakiewicz zapraszają uczniów i dyrektorów słupskich szkół na Międzyszkolną Zabawę Integracyjną imienia Kubusia Puchatka.
      • Koordynatorem i prowadzącą imprezę jest Anna Babicz.  W prowadzeniu zabawy pomagał Lech Kwiatkowski w roli Krzysia przyjaciela Kubusia Puchatka. Za przewodnika po świecie wartości wybraliśmy najmilszą postać literacką, głównego bohatera książki A.A. Milne. Kubuś wraz z przyjaciółmi przybliża uczniom ponadczasowe wartości, by wprowadzać w świat pełen szacunku, życzliwości i przyjaźni. Co roku, na organizowanej w naszej szkole imprezie, gościmy około dwustu uczniów słupskich szkół podstawowych. Wspólna zabawa ma na celu lepsze poznanie się i integrację dzieci  z naszego miasta. Na tegorocznym spotkaniu tematem przewodnim był Kubuś Puchatek i Prawa Dziecka.  Udział w zabawie wzięli uczniowie  SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP 6, SP 8, SP 10, SP 16, oraz Dyrektor SP 6 pan Grzegorz Borecki i Dyrektor SP 8  pani Marta Dyjas. Przez zabawę uczniowie byli wprowadzeni w świat wartości, praw  przy jednoczesnym otwarciu się na obowiązki:) Dzieci nauczyły się magicznych słów w języku migowym. Były konkursy, śpiewy i tańce. Wspaniała zabawa! Na koniec imprezy uczniowie otrzymali upominki i dyplomy.
        Do zobaczenia za rok:)