•  MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI SERDECZNIE WITA I ZAPRASZA

• 15.02.2023 20:18
      • 9 luty
        - Międzynarodowy Dzień Pizzy
      • Dzień Pizzy, a w zasadzie Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzimy 9 lutego.

Nie brakuje amatorów pizzy, nawet wśród dzieci, choć u mnie w grupie znajdę kilkoro przeciwników tej potrawy. Jeśli chodzi o mnie – nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak mogłoby wyglądać życie bez pizzy. Włoska tradycja, danie dla ówczesnej biedoty – dziś prawdziwa kulinarna królowa.

Z tej okazji warto porozmawiać z dziećmi o tym, skąd się wzięła pizza, jakie są jej początki i dalsze losy, ale warto też wykorzystać tę okazję (w miarę możliwości), by wspólnie ją przygotować. W międzyczasie dziecko nie tylko pozyskuje nowe umiejętności kulinarne, ale również stymuluje się sensorycznie (m.in. wąchanie, smakowanie, ugniatanie) i rozwija umiejętności matematyczne (m.in. ważenie, odmierzanie, przeliczanie). Same korzyści, a w efekcie – wspaniały wspólnie przygotowany posiłek, który można zjeść w najlepszym towarzystwie.

Dziękuję za współpracę i zaangażowanie.