•  MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI SERDECZNIE WITA I ZAPRASZA

Edyta Grabusińska

• Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpety

• 03.04.2022 20:19
      • Dnia 21 marca w naszej szkole nie tylko witaliśmy wiosnę, ale również świętowaliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie ubrali się w kolorowe, wiosenne stroje ale również założyli skarpetki nie do pary.
      •

Dzień Kolorowej Skarpety miał zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na osoby borykające się z chorobą, jaką jest Zespół Downa.
        Data tego święta nie jest przypadkowa, Zespół Downa polega bowiem na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z Zespołem Downa zamiast dwóch mają trzy chromosomy.
        Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku patronat nad świętem objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych.