•  MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI SERDECZNIE WITA I ZAPRASZA

• Światowy Dzień Sportu

• 05.03.2024 19:14
      • Światowy Dzień Sportu
      • W roku 2024 Światowy Dzień Sportu przypada na 6 kwietnia (sobota)

Do Światowego Dnia Sportu pozostały jeszcze 32 dni co stanowi 1 miesiąc i 1 dzień.

Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę. Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie.

W naszej rzeczywistości szkolnej świętowaliśmy go szybciej

z uwagi na możliwość goszczenia na deskach naszej

widowiskowej i teatralnej sceny pana Łukasza Stasiaka.

Tematem naszego spotkania było Promowanie aktywności fizycznej – wywiad z piłkarzem piłki nożnej i plażowej p. Łukaszem Stasiak, na temat jego sportowej kariery zawodowej.

Głównym celem:

1. Promocja aktywnego spędzania czasu wolnego.

Cele szczegółowe obejmowały:

1. Zapoznanie uczniów z wpływem aktywności fizycznej na zdrowie.
        2. Promowanie zdrowego trybu życiu.
        3. Poszerzenie wiedzy na temat spędzania czasu wolnego w ruchu osiągając przy tym sukcesy.
        4. Promocja szkoły, która aktywizuje uczniów do aktywnego i zdrowego trybu życia.

Z wywiadu i prezentacji mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

1. Podczas dzisiejszej prezentacji przedstawiliśmy wam naszego gościa – Łukasza Stasiaka.
        2. Pan Łukasz jest byłym polskim piłkarzem, piłkarzem plażowym oraz reprezentantem w piłce nożnej plażowej. Na trawie reprezentował głównie IV-ligowy Gryf Słupsk, gdzie jest najlepszym strzelcem        w historii klubu. Na piasku reprezentował klub Beach Sooccer Kolbudy.
        3. Pan Łukasz nauczył się grać od swojego brata Dariusza. Ma żonę Mariettę i dwójkę dzieci Amelię i Juliannę, które również aktywnie uczestniczą w sporcie. Poza karierą sportową, pracuje jako analityk finansowy w korporacji i nazywa siebie “korpoludkiem”.
        4. Pan Łukasz poza piłką na trawie również występował na piasku przez kilkanaście lat.
        5. W mistrzostwach Polski jego drużyna dwukrotnie zdobyła trzecie miejsce i raz czwarte, w pucharze Polski zdobyli raz pierwsze miejsce oraz raz trzecie.
        6. W 2015 roku pan Stasiak powołany został do kadry narodowej piłki plażowej i razem z drużyną w 2017 roku we włoskim Jesolo  wywalczył po 10 latach awans na mistrzostwa świata, które miały odbyć się na Bahamach. Na jego koncie jest 26 występów z orzełkiem na piersi oraz 6 bramek.
        7. Razem z  piłką plażową, pan Łukasz zajmował się piłką nożną na trawie.
        8. Karierę rozpoczął w klubie Żaki 98 Ustka. Po dwóch latach trafił na testy do Lecha Poznań.
        9. Następny klub, w jakim grał to IV ligowy Jantar Ustka. W całej karierze grał w 84 meczach w, których zdobył 54 gole.
        10. W rundzie jesiennej w sezonie 2006/2007 reprezentował pierwszoligowy klub Jagiellonia Białystok zaliczając występ przy ponad 6 tysięcznej publiczności.
        11. Podczas pobytu w II ligowych klubach Wigrach Suwałki oraz Concordii Piotrków Trybunalski, na 47 meczów strzelił 17 bramek.
        12. W III ligowym klubie GKS Przodkowo – przekroczył 100 meczy       w, których strzelił 67 bramek. Grając     w tym klubie w sezonie 2016/2017 i strzelając 24 bramki został królem strzelców III ligi.
        13. Jako Słupszczanin, pan Łukasz grał również w Gryfie Słupsk.
        14. Strzelił tam aż 140 goli w 155 meczach, prawie 1 bramka na mecz oraz ustanowił kilka klubowych rekordów, które zapewne długo zostaną niepobite. Jest najlepszym strzelcem w całej historii klubu, strzelił najwięcej bramek w jednym sezonie, aż 51. Strzelił najwięcej bramek w jednym meczu, aż 7 czy zdobył najszybszego hat-tricka, potrzebował na to zaledwie 6 minut.
        15. Dzięki dobrej grze i ciężkiej pracy, był zapraszany na testy do klubów na najwyższym poziomie. Będąc na testach w drugim zespole Legii Warszawa, poznał tam Roberta Lewandowskiego czy będąc na testach w Lechu Poznań miał okazję zagrać razem z Łukaszem Fabiańskim.
        16. W tym roku pan Łukasz zakończył karierę sportową. Czy to oznacza, że skończy ze sportem?
        17. Cytując opis postu z Instagrama Pani Prezydent Słupska “Na pewno koniec kariery nie oznacza definitywnego pożegnania z piłką nożną. Już myśli o projekcie, w ramach którego będzie pomagał młodym piłkarzom w rozwoju.”

Dziękuję serdecznie Paniu Łukaszowi Stasiak, dziennikarzom - Piotrowi Prądzyńskiemu i Ignacemu Mushtafa oraz Wam, Drodzy Nauczyciele i Wychowacy za przygotowanie okrzyków oraz uczniów na to szcególne wydarzenie. Nie na codzień zdarza się spotkać wybitnego piłkarza i mieć okazję z nim porozmawiać.

Samorząd Uczniowski klas 0 - 3.