•  MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI SERDECZNIE WITA I ZAPRASZA

w klasie 1 b.
        jako ciekawa lekcja przyrody i zdrowego odżywiania

w klasie 1 b.

W dniu dzisiejszym, w ramach ciekawej lekcji przyrody i zdrowego odżywiania się a także darów jesieni w ogrodzie i sadzie, zrobiliśmy dżemiki z jabłek, gruszek i malin. Cały proces przygotowania był bardzo istotny. Najpierw uymliśmy rączki a potem wszystkie owoce. Następnie pokroiliśmy je a Pani zmieliła je mikserem z dodatkiem cukru dla lepszej konsystencji. Do umytych słoiczków włożyliśmy nasz dżem, zakręciliśmy je i przyozdobiliśmy jak słoiczki babuni.

Tego dnia nauczycliśmy nie tylko jakie dary jesieni można zebrać z sadu i ogrodu. Nabyliśmy umiejętności krojenia owoców a następnie robienia dżemu. Dowiedzieliśmy się, że tak przyrządzone przetwory możemy zimą jako wspomnienie lata i dla zdrowia i witamin spożyć. Wystarczy odpowiednio je zawekować aby przetrwały do późnej zimy.

To jaką ciężką pracę wykonaliśmy i jak uczyliśmy się można zobaczyć w naszej fotorelacji poniżej.