• Warsztaty rodzinne - pieczenie pierniczków

• 15.12.2023 13:16
      • W dniu 14 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty piernikowe zorganizowane dla dzieci oraz rodziców
      • Jedne z najprzyjemniejszych i najbardziej aromatycznych warsztatów kulinarnych to warsztaty piernikowe. Pierniki to jedne z ulubionych ciastek świątecznych chętnie przygotowywanych przez dzieci i dorosłych.

Uczestnicy rodzinnych warsztatów przygotowali ciasto do wypieku, a po rozwałkowaniu, za pomocą foremek wycinali różne kształty i układali je na blaszkach do pieczenia ciast. Zapach piernika roztaczał się po całej szkole. Po upieczeniu wszyscy dekorowali figurki piernikowe lukrem i ozdobami cukierniczymi. Pięknie zapakowane smakołyki uczniowie wraz z rodzicami zabrali do domów. Smacznego.

Monika Skawińska, Justyna Kraszewska