• Bezpieczna droga do szkoły

• 25.09.2022 21:28
      • Powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych.

Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego warto przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

Pamiętajmy:

- aby korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz przewozić  najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących;
        -  o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu.
        - dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach!

Kierowcy powinni pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych i dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze.

Piesi, również jesteście zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i  przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, pamiętajcie też, że zabronione jest  wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych.

Zapraszam do oglądania filmu Bezpieczna droga do szkoły.

Monika Sokołowska